Strona główna

O mnie

Moje wyprawy

Równie pasjonujace

Linki

Księga gosci

Równie pasjonujace :

Muszę poswięcić tej pasji osobna stronę.

Bardzo młody wiek...9 lat? 10? Pamiętam pierwsze kroki, pierwszy strach z tym zwiazany. Wzloty i upadki-w dosłownym tego słowa znaczeniu. Istotny czas w rozwoju młodego człowieka. Nauka panowania, opieki, dużej odpowiedzialnosci. Ile czasu spędzonego wlasnie tam, przy nich. Od zawsze dla mnie najpiękniejsze, najbardziej zagadkowe zwierzęta. Możliwosc bycia na ich grzbiecie, to porównywalne do uczucia wolnosci. Lecz to i tak nie jest najważniejsze. Piękno tych zwierzat jest urzekajace, sposób poruszania, wszelkich zachowań.

Ile to marzeń, planów na przyszłosc. Od kiedy pamiętam, mówiłam, że kiedys będę miała pięknego, wysokiego, karego... konia. Że nigdy nie będę go przemęczać. Że nikomu nie pozwolę na jazdę-egoistyczne podejscie, wiem. Najważniejsza dla mnie jest przyjazń człowieka ze zwierzęciem. Zaufanie do siebie, przebywanie ze soba zawsze, kiedy to możliwe, nawet rozmowa. W przypadku człowieka nauczenie się co oznacza każdy ruch, jak się zachować, głaskać, dużo mówić. W przypadku konia chyba zaufanie, że człowiek może być przyjacielem, że nic nie zrobi złego.

Dawno nie jezdziłam, niedawno zaczęłam. Będę kontynuować. W przyszłosci... w przyszłosci... Byle niedalekiej... będzie co będzie-co mam w głowie.